Menu
Web Sayfası Sponsorlarımız
BİRLİĞİMİZDEN HABER VE DUYURULAR

BAŞKANIMIZIN HASAT TÜRK GAZETESİ RÖPORTAJI : YEM SEKTÖRÜNÜN SIKINTILI YILI

Başkanımızın Hasat Türk Gazetesi'nde yayınlanan röportajı için tıklayınız.

HUBUBATLARDA SIFIR GÜMRÜK VERGİSİ UYGULAMASI UZATILDI

17.12.2020 tarih ve 31337 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan İthalat Rejimi Kararına Ek Karar (Karar Sayısı: 3308) gereği arpa, buğday ve mısır ithalatında sıfır gümrük vergisi uygulanmasına 30 Nisan 2021 tarihine kadar devam edilecektir.

Sığır Karkasının Sınıflandırılmasına Dair Yönetmelik Yayınlandı

Sığır Karkasının Sınıflandırılmasına Dair Yönetmelik 12.12.2020 tarih ve 31332 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanmıştır. İlgili Yönetmelik için tıklayınız.

VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI

Hayvancılık önceki dönem Genel Müdürlerinden Muhittin EYİMAYA’nın vefatını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Sektörümüz adına merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

HAYVANCILIK DESTEKLEMELERİ UYGULAMA TEBLİĞİ YAYINLANDI

Hayvancılık Desteklemeleri Uygulama Tebliği (Tebliğ No: 2020/32) 4.12.2020 tarih ve 31324 sayılı Resmi Gazete'de yayınlandı.

TARIM VE ORMAN BAKANI SN. BEKİR PAKDEMİRLİ İLE TARIMIN GÜNCEL SORUN VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ PAYLAŞILDI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) organizasyonu ve Tarım ve Orman Bakanı Sn. Bekir Pakdemirli’nin teşrifleriyle 24.11.2020 tarihinde tarımda sorun ve çözüm önerilerinin ele alındığı toplantı sanal ortamda gerçekleştirilmiştir. Toplantıya Bakanlık yetkilileri, TOBB tarım ve hayvancılık meclisleri üyeleri, ilgili STK temsilcileri ve iş insanlarını kapsayan yaklaşık 70 katılımcı iştirak etmiştir.