Menu
Web Sayfası Sponsorlarımız
BİRLİĞİMİZDEN HABER VE DUYURULAR

ÖZBEKİSTAN HEYETİ BİRLİĞİMİZİ ZİYARET ETTİ

Özbekistan Ulusal Bankası Yönetim Kurulu Başkanı, Özbekistan Kanatlı Eti Üreticileri Derneği Başkanı ve üyelerinden oluşan bir heyet, yem ve kanatlı sektörleri hakkında bilgi almak ve işbirliği olanaklarını görüşmek amacıyla Birliğimizi ziyaret etti.

TMO’NUN HUBUBAT PİYASALARINA İLİŞKİN KAMUOYU AÇIKLAMASI

TMO, hububat piyasalarının istikrarına yönelik olarak gerekli önlemlerin alındığını yayınlamış olduğu kamuoyu duyurusu ile açıklamıştır.

BAŞKANIMIZ ÜLKÜ KARAKUŞ'UN RÖPORTAJI: Et ithalatı devam ederse yerli üretici çıkmaza girer

Başkanımız Ülkü Karakuş'un hürriyet Gazetesi'nde yayınlanan röportajı için tıklayınız.

TMO’NUN DÜŞÜK VASIFLI EKMEKLİK BUĞDAY SATIŞ DUYURUSU

TMO, Birliğimize gönderdiği 14.09.2018 tarih ve 202.01.03-08 sayılı yazısı ile stoklarında bulunan düşük vasıflı ekmeklik buğdayların yem sektörümüze de satışa açıldığını duyurmuştur.

TÜRKİYEMBİR YÖNETİMİNDEN TMO’YA ÖNEMLİ ZİYARET!..

Birliğimiz Başkanı M. Ülkü Karakuş beraberindeki Yönetim Kurulu üyelerimiz ile TMO Genel Müdürü Sayın Ahmet Güldal ve yardımcılarıyla bir toplantı yapılmıştır.

ŞARBON NEDİR VE NASIL KORUNULUR?

“Bildirimi mecburi, zoonoz bir hastalık” olan şarbon (Antraks), halk arasında dalak hastalığı, Karakabarcık, Çoban Çıbanı gibi isimlerle de anılmaktadır. Hastalık ihbarı mecburi hastalıklar listesinde de yer alır. Dünyanın birçok bölgesinde görülebilen şarbon, ülkemizde de sporadik (tek tük) zaman zaman görülebilen bir hastalıktır.