Menu
Web Sayfası Sponsorlarımız
BİRLİĞİMİZDEN HABER VE DUYURULAR

TMO ARPA VE MISIR İTHAL EDECEK

TMO, 21 Kasım 2017’de 100 bin ton arpa ve 100 bin ton mısır ithalat ihalesi gerçekleştirecek.

YEM KONTROL VE TAKİP SİSTEMİ KULLANIMA AÇILIYOR

GDO ve ürünlerinde izlenebilirliğin daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hazırlanan web tabanlı "Yem Kontrol ve Takip Sistemi" nin tamamlandığı ve sistemin fiilen 25.11.2017 tarihinde kullanıma açılacağı Birliğimize iletilen yazı ile duyurulmuştur.

YAĞLI TOHUMLARDA VE AYÇİÇEK YAĞI İTHALATINDA GÖZETİM UYGULAMASINDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI

İthalatta Gözetim Uygulanmasına İlişkin Tebliğ (Tebliğ No: 2009/8)’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ 11.11.2017 tarih ve 30237 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

BAŞKANIMIZ M.ÜLKÜ KARAKUŞ 30 EKİM 2017'DE GÜNDEMİN BEREKETİ PROGRAMINA KONUK OLUYOR

Başkanımız M.Ülkü KARAKUŞ sektörümüzle ilgili son gelişmeleri değerlendirmek üzere, 30 Ekim 2017 Pazartesi günü saat 09:00'da Bereket TV ve Hayvancılık TV ortak canlı yayınında Umut Özdil ile Gündemin Bereketi programına konuk olacaktır.

BAŞKANIMIZIN DÜNYA GAZETESİ RÖPORTAJI: HER YIL 400 BİN KUZU VE BUZAĞI ÖLÜYOR, ÖNLESEK İTHALAT BİTER

400 BİN KUZU VE BUZAĞI ÖLÜYOR ÖNLESEK İTHALAT BİTER Dünya Gazetesi’nin sorularını yanıtlayan başkanımız M.Ülkü Karakuş, Türkiye’de et fiyatlarının yüksek olduğu gerekçesiyle et ithal etmenin ülke hayvancılığını çıkmaz sokağa düşüreceğini; et ithalatı yerine yapısal sorunların çözülmesi gerektiğini vurgulamıştır. Her yıl ithal edilen hayvan sayısı kadar kuzu ve buzağının öldüğünü, bu ölümlerin engellenmesi halinde bile ithalata ihtiyaç kalmayacağını ifade etmiştir. Türkiye yem sektörünün Avrupa’da 3’üncü, dünyada 10’uncu sırada yer aldığını belirten Karakuş, sektörün önümüzdeki yıl Avrupa’da ikinci sıraya yükseleceğini bildirmiştir.

VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI

Birliğimiz Üyesi Manisa Yem Fabrikası A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Halil Yurtseven’in vefatını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Cenazesi 12/10/2017 (yarın) Merkez Hatuniye Camiinde kılınacak öğle namazını müteakip Çatal Mezarlığında defnedilecektir. Sektörümüz adına Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.