Menu
Web Sayfası Sponsorlarımız
BİRLİĞİMİZDEN HABER VE DUYURULAR

BİYOGÜVENLİK KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Anayasada Yapılan Değişikliklere Uyum Sağlanması Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname (KHK/703) 09.07.2018 tarih ve 30473 sayılı 3. Mükerrer Resmi Gazetede yayınlanmıştır.

VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI

Yayın Kurulu Üyemiz, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Necmettin CEYLAN’ın babası Mahir CEYLAN’ın vefatını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Merhumun Cenazesi; 16 Temmuz 2018 Pazartesi günü (bugün) ikindi namazını müteakip Karşıyaka Mezarlığı’na defnedilecektir. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI

Birliğimiz Denetim Kurulu önceki dönem üyesi, Akgün Yem San. ve Tic. A.Ş.’nin kurucu ortaklarından Ruhi AKGÜN ‘ün vefatını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Merhumun cenazesi 16.07.2018 tarihinde (bugün) Kara Mustafa Paşa Camiinde kılınacak öğle namazının ardından Merzifon Şehir Mezarlığı’na defnedilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

BAZI TARIM ÜRÜNLERİNİN İTHALATINDA UYGULANACAK TARİFE KONTENJANLARI AÇIKLANDI

Bazı tarım ve işlenmiş tarım ürünleri ithalatında tarife kontenjanı uygulanmasına ilişkin tebliğler 07.07.2018 tarih ve 30471 sayılı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

BAŞKANIMIZ BLOOMBERGHT KANALINDA YEM FİYAT ARTIŞLARI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Başkanımız Ülkü KARAKUŞ BloombergHT'de Tarım Analiz programına canlı yayın konuğu oldu. Yem sektörü ve yem fiyat artışları hakkında açıklamalar da bulundu.

ÜLKÜ KARAKUŞ: MALİYETİMİZ %70 ARTTI, KURDAKİ HER ARTIŞ YEM FİYATINA YANSIR

7 Mayıs 2018 tarihli Dünya Gazetesi’nde Başkanımız Ülkü KARAKUŞ'un " Maliyetimiz %70 arttı, kurdaki her artış yem fiyatına yansır" başlıklı röportajı yayınlanmıştır.